Dariusz Molek

mgr inż. Dariusz Teofil Molek

Strażak, 40 lat, żonaty, tata trzech synów, Dowódca zmiany w Jednostce ratowniczo- gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. Inspektor ds. BHP i Ppoż. w Szpitalu Powiatowym im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej Własna działalność gospodarcza w zakresie usług BHP i Ppoż.

Wykształcenie:
Inżynier Bezpieczeństwa Pożarowego w  SGSP w Warszawie, Studia magisterskie na wydziale Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w WSZOP w Katowicach, Studia podyplomowe z Zarządzania zasobami ludzkimi w WSZiB w Krakowie.

Działalność społeczna:
Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku od 1996 roku. V-ce Prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tymbarku Radny Gminy Tymbark w latach 2014- 2024 (dwie kadencje). Przewodniczący Komisji Budżetu i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Tymbark w latach 2018-2024. Honorowy Dawca Krwi Ratownik Auto- Moto- Klub Limanowa Zainteresowania: piłka siatkowa, piłka nożna, rower Za swoja działalność społeczną i na rzecz ochrony przeciwpożarowej odznaczony: Krzyżem zasługi za Dzielność Brązowym Krzyżem Zasługi Brązową Odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, Złotym Krzyżem Zasługi Orderu Świętego Floriana Odznaka Zasłużony Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu

Poprzez działalność w Radzie Gminy Tymbark przyczyniłem się miedzy innymi do:
- rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej przy jednostkach oświatowych na terenie gminy,
- modernizacji obiektów użyteczności publicznej należących do Gminy Tymbark,
- rozbudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej,
- budowy chodników przy drogach publicznych na terenie Gminy,
- budowy i modernizacji dróg gminnych,
- zakupu pojazdów pożarniczych dla jednostek OSP,
- pozyskaniu środków na renowację ołtarzy w Kościele Parafialnym w Tymbarku,

Uważam, iż zdobyte dotychczas doświadczenie w Radzie Gminy Tymbark oraz moja praca zawodowa, zainteresowania mogą w pozytywny sposób wpłynąć na rozwój naszego pięknego Powiatu Limanowskiego ponad wszelkimi podziałami dla dobra całej społeczności. Jestem nauczony pracowitości nie boje się wyzwań i trudnych decyzji. Moja praca zawodowa i społeczna nauczyła mnie dostrzegać problemy i potrzeby drugiego człowieka.

Proszę o Państwa Głos w nadchodzących wyborach samorządowych do Rady Powiatu Limanowskiego jako Kandydat Komitetu Wyborczego wyborców „Wspólny Powiat”